Wiemy jak przyciągnąć Klientów! Jak zapewnić niesamowite wrażenia.
Co sprawi, że wrócą.
Opracowujemy projekty, obejmujące wszystkie elementy lokalu:
- strefę wejściową, poczekalnię, łazienki,
- salę konsumencką, ogródek gastronomiczny,
- kuchnię otwartą, bar alkoholowy,
w oparciu o Twoją wizję i koncepcję kuchni.
PORTFOLIO PROJEKTÓW WNĘTRZ LOKALI GASTRONOMICZNYCH:
PROJEKT LOKALU JEST ZADANIEM MARKETINGOWYM.
Jeśli myślisz o otwarciu restauracji lub innego obiektu komercyjnego, to na pewno stajesz przed zadaniem wyboru stylu.
Wnętrze będzie odzwierciedlać Twoją wizję świata i stanie się ulubionym miejscem dla ściśle określonego kręgu ludzi. I od tego momentu aranżacja wnętrz staje się zadaniem nie tylko artystycznym, ale także marketingowym.
Kreujemy przestrzeń, która odmienia życie!
Zapraszamy do współpracy!

INNE PROJEKTY W SEGMENCIE HORECA:
HOTELE:
ŁAZIENKI. SAUNY. STREFY RELAKSU. SPA:
OGRODY:
Narracja aranżacji lokalu.
To należy początkowo rozważyć, rozpoczynając projektowanie restauracji.
Jest to koncepcja i historia stojąca za projektem. Ważne jest upewnić się, że istnieje silna narracja, która jest przenoszona przez szczegóły projektu.
To zapewni, że każdy szczegół odgrywa swoją rolę, ale bez poczucia, że projekt jest wymyślony lub zbędny.
Co robisz? Kim jesteś? Dlaczego to robisz? Bez odpowiedzi na te pytania restauracje upadają, ponieważ mają kryzys tożsamości. Nie wiedzą, kim są.
Operacje – projekt technologiczny lokalu gastronomicznego.
Równie ważna dla doświadczenia gości, są operacje. Jaką drogą prowadzi jedzenie z kuchni na stół gości i jak jest dostarczane?
Jeśli restauracja nie działa prawidłowo z punktu widzenia funkcjonalności – nie ma znaczenia, jak jest piękna, nigdy nie odniesie sukcesu.
Umiejscowienie wszystkich elementów, od przestrzeni komunikacyjnych, przez miejsca do siedzenia po bar, przyczynia się do funkcjonowania przestrzeni. Jeśli ludzie nie mogą się napić lub jedzenie jest zimne, przestrzeń zawodzi, a to wpływa na biznes.
Oto kilka praktycznych punktów do rozważenia:
- Ogólna zasada dotycząca przydziału przestrzeni jest taka, że jadalnia zajmuje 60%, a kuchnia, magazyn i toalety zajmują pozostałe 40%.
- Odstępy między stolikami powinny być wystarczające, aby wygodnie się poruszać. Ma to jednak różne znaczenie w zależności od rodzaju restauracji. Jeśli otwierasz elegancką restaurację, dobrą zasadą jest 20 m2 na osobę. W przypadku restauracji typu fast food potrzebujesz tylko 1 m2 na osobę.
- Konsumenci muszą widzieć i być widzianym przez personel z oczywistych powodów: Konsumenci powinni czuć, że każda ich potrzeba może być zaspokojona w jak najkrótszym czasie, podczas gdy personel musi być w stanie przewidzieć potrzeby gości. Jest to ważna kwestia przy równoważeniu prywatności i otwartości układu.
- Posiadanie stanowiska kelnerskiego ma niezaprzeczalne korzyści – więc upewnij się, że znajdują się ono na obszarach o najmniejszym ruchu Klientów. Idealnym miejscem do tego jest środek sali konsumpcyjnej.
- WC: muszą być łatwe do zlokalizowania, ponieważ proszenie o drogę może być niewygodne dla gości. Jeśli znajdują się za ścianami lub korytarzami, bardzo pomocne będą dobrze widoczne znaki.
Klimat lokalu.
Aranżacja wnętrz odgrywa dużą rolę w klimacie lokalu gastronomicznego, a tym samym w zachowaniu Gości.
Ponieważ wszystkie restauracje chcą zrobić dobre pierwsze wrażenie, projekt wejścia do restauracji jest oczywiście najważniejszy. Warto jednak również zauważyć, że niektóre lokale z wieloma wejściami tworzą różne, ale podobnie zachęcające doznania.
Wolna muzyka, przyciemnione światła i ciepłe kolory zachęcają klientów do relaksu, odpoczynku i zamówienia deseru, kawy lub dodatkowego kieliszka wina. Możesz jeszcze bardziej zachęcić do tego zachowania, stosując siedzenia, które zapewnią wsparcie i wygodę gości przez długi czas siedzenia.
Z drugiej strony, jeśli kiedykolwiek zauważyliście, że lokale typu fast-food mają krzesła, które po prostu nie są wygodne, możesz mieć pewność, że jest to zamierzone, ponieważ zachęca do szybkiej rotacji.