Projekt aranżacji wnętrz domku letniskowego w stylu wiejskim
Lokalizacja obiektu budowlanego: Głodowo, (gm. Liniewo, woj. pomorskie)
Powierzchnia całkowita: 43 m²
Rok: 2018
Autorzy projektu: architekt – Kateryna Ponomarova, asystent architekta – Maria Wejher, wizualizacja – Vladimir Drobzhev
Kultura urządzania domków poza miastem na wysokim poziomie, jest bardzo rozwinięta we Francji, Włoszech, Australii, szczególnie na brzegach morza lub oceanu.
W dzisiejszych czasach, możemy urządzić domy letniskowe w sposób nowoczesny i wygodny, wyposażyć je w niezbędny sprzęt, co sprawia, że są one łatwe w utrzymaniu. A łatwość w utrzymaniu dodatkowego domku, to podstawa, tym bardziej, że jest on stworzony do wypoczynku. Zatem kombinacja ze starymi meblami nie wchodzi w grę.
Dzięki wykorzystaniu bielonego drewna na ścianie i suficie, zaprojektowaliśmy wnętrze o niezwykle charakterystycznym widoku.
Polecamy do zapoznania się z projektami wnętrz domów, w których połączony ciepły, tradycyjny klimat z nowoczesnością.
Inne projekty z wykorzystaniem drewna we wnętrzu:
Druga wersja wykorzystania drewnianych konstrukcji w tym projekcie, nawiązywała do muru pruskiego, co było bardzo kontrastowym wydaniem. Naszym zdaniem jest to ciekawe rozwiązanie, dlatego polecamy porównać efekty we wpisie.
Strefa dzienna w tym domku letniskowym, ma ogromny potencjał.
Salon posiada 2 ogromne okna od poziomu podłogi. By nie zasłaniać pięknego widoku, przy jednym oknie usytuowaliśmy narożnik z szezlongiem i naprzeciwko kanapę-szezlong. Po obu stronach okna, razem z zasłonami, tworzą efektowną i symetryczną kompozycję. Jako kolor akcentowy wybraliśmy kolor oliwkowy. Jest on ciepły, miły i szlachetny. Kolor oliwkowy współgra z kolorem bielonego drewna wpadającym w delikatną żółć, a przede wszystkim podkreśla kolor pięknej, czerwonej cegły znajdującej się na kominku.
Strefa stołu jadalnianego jest usytuowana przy drugim oknie.
Okno to jest przesuwne i służy jako wyjście na taras. Zakładamy, że najczęściej będzie ono otwarte w czasie wiosenno-letnim, co sprawi, że kolacje będą niemalże na łonie natury i to wszystko bez wychodzenia z domu. W każdym sezonie, dzięki tym oknom, wnętrze będzie wypełnione barwami natury i światłem. To wszystko sprawi, że będzie bosko!
Jest to jedna z tych cudownych stref jadalnianych, którą zaprojektowaliśmy. Polecamy artykuł, w którym zebraliśmy kilka naszych projektów jadalni w domach prywatnych.
Aneks kuchenny
Istotnym atutem salonu, jest wydzielona strefa kuchni i wejście do łazienki. Jest to na drugim planie, a całość zaaranżowana jest nowocześnie – prosta, biała, niewymagająca. Przepięknym akcentem jest wnęka z niedużym oknem i półkami na białą porcelanę. Ta tematyka prezentacji białych talerzy, filiżanek i dzbanków ma swoją kontynuację w półce nad barkiem. Barek jest z szafkami i mieści przestrzeń na dwa hokery barowe, na kawę i rozmowy. Ma on także zastosowanie jako podział między kuchnią a salonem.
Łazienka
W łazience kontynuujemy nieprzerywanie płytki, które zostały położone także w salonie i w kuchni. Są to płytki perfekcyjnie imitujące drewno – struktura, kolor i lekka krzywizna. Płytki drewnopodobne połączyliśmy z cegiełkami na wysoki połysk, które są wyraziście pokrzywione. Daję to niezwykłą grę światła, jasność. Łazienka jest funkcjonalna, posiada prysznic z odpływem liniowym, szeroką umywalkę z szufladami do przechowywania niezbędnych rzeczy i podwieszaną ubikacją, co bardzo ułatwia sprzątanie.
Dodaliśmy również wejście do przestrzeni pod schodami, aby zorganizować tam małą pralnię i schować sprzęty do sprzątania. Zakryliśmy je drzwiami ażurowymi, które dodają niezwykły klimat w wystroju łazienki.
Kreujemy przestrzeń, która odmienia życie!
Zapraszamy do współpracy!