Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Projekt aranżacji wnętrz domku letniskowego w stylu wiejskim

Lokalizacja obiektu budowlanego: Głodowo, (gm. Liniewo, woj. pomorskie)
Powierzchnia całkowita: 43 m²
Rok: 2018
Autorzy projektu: architekt – Kateryna Ponomarova, asystent architekta – Maria Wejher, wizualizacja – Vladimir Drobzhev

wnętrze domu letniskowego w drewnie

Ten projekt po prostu sobie wymarzyliśmy, ponieważ z tego typu inwestycjami nie mieliśmy jeszcze styczności, a jak wiadomo, różnorodność zadań wywołuje coraz to większą kreatywność. Najważniejsze jednak jest to, że co raz częściej domki letniskowe, tzw. rekreacyjne, traktowane są poważnie, jako przestrzeń, która zapewnia odpoczynek najwyższej jakości.

Kultura urządzania domków poza miastem na wysokim poziomie, jest bardzo rozwinięta we Francji, Włoszech, Australii, szczególnie na brzegach morza lub oceanu.
W dzisiejszych czasach, możemy urządzić domy letniskowe w sposób nowoczesny i wygodny, wyposażyć je w niezbędny sprzęt, co sprawia, że są one łatwe w utrzymaniu. A łatwość w utrzymaniu dodatkowego domku, to podstawa, tym bardziej, że jest on stworzony do wypoczynku. Zatem kombinacja ze starymi meblami nie wchodzi w grę.

Dzięki wykorzystaniu bielonego drewna na ścianie i suficie, zaprojektowaliśmy wnętrze o niezwykle charakterystycznym widoku.

Polecamy do zapoznania się z projektami wnętrz domów, w których połączony ciepły, tradycyjny klimat z nowoczesnością.

Była to bardzo słuszna wizja wystroju wnętrz naszych Klientów. Słuszna, ponieważ dom posiadał konstrukcje szkieletowe, zatem była potrzeba zamontowania wewnętrznej obudowy. Bielone od wewnątrz deski, choć w zasadzie służą konstrukcji, to w tym przypadku stały się także wyjątkową dekoracją.

domek w wiejskim stylu

Druga wersja wykorzystania drewnianych konstrukcji w tym projekcie, nawiązywała do muru pruskiego, co było bardzo kontrastowym wydaniem. Naszym zdaniem jest to ciekawe rozwiązanie, dlatego polecamy porównać efekty we wpisie.

Strefa dzienna w tym domku letniskowym, ma ogromny potencjał.

Salon posiada 2 ogromne okna od poziomu podłogi. By nie zasłaniać pięknego widoku, przy jednym oknie usytuowaliśmy narożnik z szezlongiem i naprzeciwko kanapę-szezlong. Po obu stronach okna, razem z zasłonami, tworzą efektowną i symetryczną kompozycję. Jako kolor akcentowy wybraliśmy kolor oliwkowy. Jest on ciepły, miły i szlachetny. Kolor oliwkowy współgra z kolorem bielonego drewna wpadającym w delikatną żółć, a przede wszystkim podkreśla kolor pięknej, czerwonej cegły znajdującej się na kominku.

Strefa stołu jadalnianego jest usytuowana przy drugim oknie.

Okno to jest przesuwne i służy jako wyjście na taras. Zakładamy, że najczęściej będzie ono otwarte w czasie wiosenno-letnim, co sprawi, że kolacje będą niemalże na łonie natury i to wszystko bez wychodzenia z domu. W każdym sezonie, dzięki tym oknom, wnętrze będzie wypełnione barwami natury i światłem. To wszystko sprawi, że będzie bosko!

bielone drewno we wnętrzu domu
kominek z czerwonej cegły

Jest to jedna z tych cudownych stref jadalnianych, którą zaprojektowaliśmy. Polecamy artykuł, w którym zebraliśmy kilka naszych projektów jadalni w domach prywatnych.

Aneks kuchenny

Istotnym atutem salonu, jest wydzielona strefa kuchni i wejście do łazienki. Jest to na drugim planie, a całość zaaranżowana jest nowocześnie – prosta, biała, niewymagająca. Przepięknym akcentem jest wnęka z niedużym oknem i półkami na białą porcelanę. Ta tematyka prezentacji białych talerzy, filiżanek i dzbanków ma swoją kontynuację w półce nad barkiem. Barek jest z szafkami i mieści przestrzeń na dwa hokery barowe, na kawę i rozmowy. Ma on także zastosowanie jako podział między kuchnią a salonem.

Łazienka

W łazience kontynuujemy nieprzerywanie płytki, które zostały położone także w salonie i w kuchni. Są to płytki perfekcyjnie imitujące drewno – struktura, kolor i lekka krzywizna. Płytki drewnopodobne połączyliśmy z cegiełkami na wysoki połysk, które są wyraziście pokrzywione. Daję to niezwykłą grę światła, jasność. Łazienka jest funkcjonalna, posiada prysznic z odpływem liniowym, szeroką umywalkę z szufladami do przechowywania niezbędnych rzeczy i podwieszaną ubikacją, co bardzo ułatwia sprzątanie.

białe krzywe płytki i drewno

Dodaliśmy również wejście do przestrzeni pod schodami, aby zorganizować tam małą pralnię i schować sprzęty do sprzątania. Zakryliśmy je drzwiami ażurowymi, które dodają niezwykły klimat w wystroju łazienki.

Bardzo dziękujemy Klientom za ciekawy projekt. Projektując go, przez cały czas czuliśmy się jak na urlopie.

Zapraszamy do projektowania Waszych domków letniskowych, być może także razem z częścią konstrukcyjną.

Pozdrawiamy,

ARCH-BOOM

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

We use cookies to give you the best experience.