Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Wystrój wnętrz domu na wynajem: klimat i nowoczesność

Wystrój wnętrz domu na wynajem: klimat i nowoczesność

Podczas wystroju wnętrz domu na wynajem od razu nasówa nam się pytanie: “Jak? W jaki sposób zaaranżować dom na wynajem?”. Naszym zdaniem, musi ono spełniać 2 podstawowe wymogi:

  • nowoczesność

  • autentyczność, czyli niezapomniany klimat, który nawiązuje do lokalizacji, w jakiej znajduje się dany dom.

Te dwa warunki są przeciwne sobie, gdyż trudno połączyć nowoczesność z autentycznością. Wiadomo, że nie wygląda naturalnie nowoczesny telewizor w tradycyjnym drewnianym domku z piecem…jednak z własnego doświadczenia, poszukiwania różnych nieruchomości do odpoczynku, stwierdziłam, że muszą być spełnione te obydwa wymogi. Zarówno nie da się odpocząć w klimatycznej posiadłości, która nie posiada w wyposażeniu wygodnej łazienki, jak i w banalnym wnętrzu z całym zestawem sprzętu, które w żaden sposób nie porusza naszego serca.

Wybierając dom letniskowy na wsi, czy apartment w centrum miasta, często korzystamy z portali np. airbnb lub booking.com. Spędzamy kilka wieczorów, oglądając setki zdjęć, czytając mnóstwo opisów nieruchomości, a jednak nie możemy odnaleźć najlepszego. Kwestia ceny odchodzi w tym przypadku na drugi plan, bo to nie cena, lecz sama nieruchomość decyduje w 50% jak miły będzie nasz odpoczynek.

Poruszając ten temat, chcielibyśmy podzielić się z Wami własnym podejściem do projektowania domu, który jest na wynajem, na przykładzie naszego projektu wnętrz domku letniskowego.

To, że wystrój wnętrz nie koniecznie musi być drogi, ale koniecznie bardzo efektowny, – zawdzięczamy zawsze pomysłowi. W tym ptojekcie wykorzystaliśmy w aranżacji wnętrz prawdziwe konstrukcje szkieletowe budynku. Stąd ten klimatyczny mur pruski.

To wersja 1:

Wnętrze z murem pruskim i piecem kaflowym

Temat drewna zawsze kojaży nam się z odpoczynkiem poza miastem, na łonie natury, ponieważ jest przeciwieństwem ciągłego życia w biegu i codziennej rutyny zwykłego życia w mieszkaniach.

Akcent na naturalnych materiałach we wnętrzu domów do wynajęcia, to podstawa i może być interprytowana w różny sposób.

Oto wersja 2:

__niedługo będzie

Zarówno całość, jak i dodatki decydują o uroku wnętrza, a w efekcie końcowym o tym, czy dana nieruchomość będzie z powodzeniem wynajmowana.

W tym projekcie urządziliśmy wspaniałą strefę, przed ogromnym oknem, ze stołem jadalnianym i krzesłami… Wiklinowe krzesła i duży stół z litego drewna – to kolejny przepis na niezapomniane wnętrze, jakże wyróżniające wśród innych.

 

Meble do domku na wynajem

Przy takim stole po prostu się chce spędza kolacje w weekendy, święta i cały okres wakacji. Polecamy również wpis Strefa jadalni we wnętrzu prywatnym”

Klimatyczne wnętrze domu letniskowego_krzesła wiklinowe_piec kaflowy

Oczywiście, koncepcja aranżacji wnętrza domu do wynajęcia wychodzi z tego, gdzie się znajduje nieruchomość i jaka jest specyfika danego regionu. Nad Baltykiem jest zupełnie inaczej, tutaj klimat często nawiązuje do gładzi morskiej, lin, ryb, piasku, klapek i kompielówek. Dla przykładu podajemy artykuł ze wskazówkami do wystroju wnętrz domu wczasowego nad morzem.

To wszystko wpływa na urok i klimat danego domu.

Wybierając daną nieruchomość, warto zwrócić uwagę także na warunki pod względem nowoczesności, które zapewniają komfort dla każdego. Nie da się korzystać z pełną satysfakcją z domu bez nowoczesnej łazienki z prysznicem (polecamy wpis o aranżacji łazienek w klimacie drewna), czy bez kuchni z pełnym wyposażeniem. Nawet w najmniejszych kuchniach, jak np. w projekcie wnętrz mieszkania w kamienicy w Gdańsku, umieszczamy wszystko: lodówkę, płytę, piekarnik, zmywarkę. W takim domu nie może także zabraknąć pralki, najlepiej z funkcją suszarki.

W naszym projekcie, nawiązując do tradycyjnego domku z murem pruskim, zaprojektowaliśmy absolutnie nowoczesną kuchnię.

Nowoczesna kuchnia a dom rustykalny

Niezwykłym urokiem tej kuchni jest biała porcelana. Białe talerze, filiżanki i różne dzbanki, tworzą razem nie tylko klimatyczny, ale i szlachetny widok. Widać to szczególnie, kierdy całość podkreślimy piecem kaflowym.

Widząc tak zaaranżowany, pełen uroku, ale i niezwykle funkcjonalny dom, w którym jest biały piec kaflowy, klient już nie szuka niczego innego. Od razu się na niego decyduje i planuje jak spędzić tam niezapmniane chwile.

Zapraszamy do współpracy, by zaprojektować wnętrze Waszego domu i cieszyć się zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów.

Polecamy inwestować w najlepsze rozwiązania, łączące nowoczesność i autentyczność.

Pozdrawiamy,

ARCH-BOOM

Author avatar
architekt
We use cookies to give you the best experience.