Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Danym wpisem zamykamy całą pracowitą jesień 2019 r.

Projekt wnętrz domu w Łebie (Pomorskie): tradycja stylu wiejskiego połączona z nowoczesnością.

Projektowanie w stylu wiejskim polega na tworzeniu eklektycznej prostoty. Dzięki niepowtarzalnym akcentom osobistym nietrudno zrozumieć, dlaczego ta estetyka istnieje od wieków.

Od września zanurzyliśmy się w projekcie wnętrz domu jednorodzinnego w Łebie.

Projekt został zlecony na etapie budowania, więc mieliśmy wpływ na niektóre zmiany konstrukcji domu. Dzięki możliwości modyfikacji nośnych ścian, połączyliśmy kuchnię i salon, w wyniku czego pojawiło się dużo dodatkowych stref i ciekawych punktów widokowych.

Klimat i kolorystyka

Projektowanie domów w stylu wiejskim polega na tworzeniu jasnych i przestronnych przestrzeni. Podczas projektowania rozważamy przede wszystkim o palecie kolorów. Ponieważ wiele wnętrz domów ma eklektyczną przewagę z licznymi dodatkami i fakturami, kolor często staje się mocnym, jednoczącym czynnikiem.

W tym projekcie czyste neutralne kolory są złotym standardem. Takie postępowanie nadaje przestrzeni prosty i wyrafinowany charakter.

Wnętrze domu łączy ciepły, tradycyjny klimat z nowoczesnością. Jest otulone drewnem, jak domy w stylu prowansalskim bądź skandynawskim – belki sufitowe,podłoga oraz ściana w tle kanapy. Surowość czerwonej cegły ręcznie formowanej dodaje uroku, która akcentuje serce domu – kominek w środku strefy dziennej.

Do mebli rustykalnych, które Klient posiada, dodaliśmy duże lustro-okno. To jest wizytówka domu – widok od wejścia do strefy dziennej:

Widok strefy dziennej w stylu wiejskim od wejścia

Meble, lampy, antyki i rzeczy z historią

Nigdy nie jest za dużo lamp, stąd te lampy podłogowe i stołowe. Czasami niezbyt potrzebna rzecz staje się ulubioną. Klimatyczne światło tworzy duszę domu.

W tym klimacie każdy element projektu ma zwykle swoją własną historię, szczególnie jeśli chodzi o meble. Nie dobieraliśmy ujednoliconych zestawów, bardziej eklektyczne elementy, istniejące meble które przykuwają wzrok.

Miejsce do czytania:
Jedną z rzeczy, o których nie rozmawiamy tak często, są dekoracje okienne. W przypadku klimatycznych wnętrz domów staramy się, aby pokój poczuł się tak, jakby orzeźwiająca bryza mogła w każdej chwili przedostać się przez okno.

Czy odpoczynku na kanapie:

klimatyczne wnętrze domu w stylu wiejskim z kominkiem i cegłą

Mamy oko na lokalne sklepy z antykami, wyprzedaże na stoczni i pchli targ. Nigdy nie wiadomo, na jakie skarby się natkniemy (oczywiście pod warunkiem, że są w solidnym, funkcjonalnym stanie!).
Czasami wystarczy kilka warstw farby, aby odnowić meble i połączyć z wystrojem wnętrz. Pomogą w tym farby kredowe, które można nakładać na istniejące powłoki i mają pasujące do stylu przytłumioną paletę kolorów z wykończeniem matowym lub skorupkowym.

Włączenie wzoru to kolejny sposób na połączenie poczucia, że czasami towarzyszy projektom w stylu wiejskim. Historycznie kwiatowe wzory były bardzo popularne, ale aby nadać im bardziej nowoczesny wygląd, wprowadziliśmy wzór geometryczny, tzw pepitka.

Wygląd domu polega na zapewnieniu komfortu, który osiągnięty za pomocą tkanin -dywanu, poduszek na siedzenia, koców i poduszek, aby było jak najbardziej ciepło i zachęcająco.

Układ funkcjonalny

O ważniejszych rozwiązaniach decyduje układ funkcjonalny i rozmieszczenie poszczególnych stref – kuchni, jadalni i salonu.

Strefa jadalniana blisko wejścia do kuchni, zajmuje miejsce w strefie przejściowej. Nie jest położona przy oknie, jak lubimy… ale duży kwadratowy stół na 8 osób i wygodne szerokie krzesła zdecydowanie kształtują przestrzeń. Po raz pierwszy postawiliśmy na stół kwadratowy i uznaliśmy taki stół za najwygodniejszy – wszyscy blisko siebie.

Mamy okazję zasiadać przy podobnym stole we Francji i z doświadczenia polecamy.

Przyglądając się uważnie układowi funkcjonalnemu, a konkretnie ścianie z  cegły czerwonej, można dostrzec, jaką rolę ceglaną odgrywa w kuchni. Nie jest tą imitacją cegły, lecz prawdziwym murem i to dlatego cegła w kuchni jest ponownie prezentowana.

Ustawiliśmy witrynę z pięknym naczyniem. Wnętrze witryny doświetliliśmy i wyeksponowaliśmy naczynie w pełnej krasie.

aranżacja białej kuchni z czerwoną cegłą

Natomiast w tym projekcie szczególnie walczyliśmy o jasne wnętrze.

biała kuchnia z czarną mozaiką i wejściem do spiżarni

Wnętrze wypełnione światłem – to był główny cel.

Biel w kuchni jest ponadczasowa i nigdy się nie nudzi. Kto twierdzi inaczej, zbyt rzadko spotyka się z profesjonalnymi aranżacjami. 

We wpisie «7 najlepszych kuchni od ARCH-BOOM» opisaliśmy jak udało się w niedużej kuchni wygospodarować pojemną spiżarnię i zamknąć ją drzwiami typu barn-door, które mocno nawiązują do tradycji. Jednocześnie tradycyjne elementy aranżacji danej kuchni w efektownym sąsiedztwie z nowoczesną kuchnią w bieli i drewnie.

rozplanowanie kuchni z spiżarnią

Mówiliśmy na początku, że dzięki modyfikacji ścian nośnych, połączyliśmy kuchnie z salonem. Uzyskaliśmy ciekawy punkt widokowy na kuchnię, trochę zasłoniętą barem i.. właśnie serdce domu – kominek, kuchnia.  Takie rozwiązania są ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody. Można wiecznie patrzeć i zachwycać się z zapartym tchem.

kominek w salonie połączona z barem

Zapraszamy do obejrzenia naszego portfolio. Zaliczając ten projekt, jako projekt z elementami stylu prowansalskiego i nowy projekt nad którym teraz pracujemy – w stylu fusion, zaświadczamy:

Mamy w swoim portfolio projekty w każdym z istniejących dziś stylów (nie licząc lokalnych).

Świadczy to, że można nam zaufać i zlecić własny projekt

Zapraszamy do współpracy.

Pozdrawiamy serdecznie,

ARCH-BOOM

projekt jadalni w stylu prowansalskim

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

We use cookies to give you the best experience.