Scroll to top
Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Metamorfoza kuchni dla pasjonatki architektury wnętrz

Metamorfoza kuchni dla pasjonatki architektury wnętrz

 

I to będzie ciekawa historia, a nawet cała przygoda, która zaczęła się w grudniu ubiegłego roku.

Nieoczekiwanie dla nas, projekt wnętrz mieszkania M4, skradł serce nie tylko klientom, ale też niektórym ich kolegom. Zaczęła działać poczta pantoflowa, dzięki której dostaliśmy fajne zlecenie na projekt METAMORFOZY KUCHNI. Kuchnia od dziesięciu lat służyła klientom i … cały czas się zmieniała, była ładna, nowa z wyglądu i można by było niczego nie zmieniać gdyby nie pasja klientki do tematu aranżacji wnętrz i pragnienia do zmian.

Przypomnę, że historia ta jest z grudnia. Okazało się, że ARCH-BOOM można zapakować i sprezentować…

potrzebny tylko pomysłowy małżonek, by żona oprócz projektu w prezencie dostała  rozmówy architektoniczne na temat:

  • Kompozycji architektonicznej, proporcji itp
  • Kolorystyki
  • Doboru materiałów i tego, w jaki sposób architektura rozmawia z każdym i co możemy odczytać. 

Czegoś takiego nigdy nie było i to stanowi wyjątkowe doświadczenie dla nas, bardzo cenne. Może wartozałożyć kanał na YouTube?) Ktoś chętny? ☺

Wracając do projektu, odmieniliśmy wszystko, zachowując niektóre istniejące meble, jak ta czarna szafa z lodówką i piekarnikiem, oraz kilka szfek górnych.

Aranżacja kuchni z wykorzystaniem cegły i drewna

 

kuchnia w ciepłym klimacie z drewnianym półwyspem

 

Blat puściliśmy po całym obwodzie pomieszczenia, wychodząc na półwysep.

 

kuchnia w kształcie litery U z półwyspem

 

Półwysep otwarty na salon, służy też jako stół na szybkie śniadanie. Półwysep razem z drewniananą ścianką, doświetlony klimatyczniekinkietami tworzy kuchnie  przytulnym miejscem w domu.

Nie można zapomnieć o podłodze! Ceglane płytki ułożone w jodełkę…a nawet angielskie określenie – THE HERINGBONE–twoży właściwe odniesienie do opisu koncepcji.

W tym projekcie zastosowaliśmy materiały, które należą do grupy materiałów Ziemi:

Ceramika, drewno oraz różne powierzchnie o fakturze porowatej, niegładkiej. Wszyskie materiały dobranew niezmienionym kolorze, czyli cegła – czerwona/ruda/opalona, drewno – olejowane niemalowane/niebejcowane.

W podobny sposób dobieraliśmy materiały w projekcie wnętrz domu w ciepłym obliczu stylu nowoczesnego. Też ma podobną duszę i klimat.

Płytki o odcieniu gipsu, niejednolita przełamana biel eksponuje mocne odcienie naturalnych materiałów. A rola dla czarnej szafy w nowym układzie jest o wiele poważniejsza, jest to prawdziwy Royal Guard, który wita wszystkich już od wejścia do mieszkania

 

Czarna szafa w kuchni

 

Taka przygoda to ogromna satysfakcja i najprawdopodobniej doprowadzi do czegoś większego, do czegoś o czym do tej pory nawet nie myśleliśmy. Te rozmowy architektoniczne,  to na pewno coś więcej niż projekt metamorfozy kuchni. Zobaczymy)

Pozdrawiamy,

ARCH-BOOM

Author avatar
architekt
We use cookies to give you the best experience.