Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Metamorfoza kuchni dla pasjonatki architektury wnętrz

Metamorfoza kuchni dla pasjonatki architektury wnętrz

 

I to będzie ciekawa historia, a nawet cała przygoda, która zaczęła się w grudniu 2018 roku.

Projekt wnętrz mieszkania M4, skradł serce nie tylko Klientom, ale też niektórym ich Kolegom. Zaczęła działać poczta pantoflowa, dzięki której dostaliśmy fajne zlecenie na projekt METAMORFOZY KUCHNI. Kuchnia od dziesięciu lat służyła Klientom i … cały czas się zmieniała, była ładna, nowa z wyglądu i można by było niczego nie zmieniać gdyby nie pasja klientki do tematu aranżacji wnętrz i pragnienia do zmian.

Przypomnę, że historia ta jest z grudnia.

Okazało się, że

ARCH-BOOM można zapakować i sprezentować!

 

Potrzebny jest tylko pomysłowy małżonek, by żona oprócz projektu w prezencie dostała  rozmowy architektoniczne na temat:

  • Kompozycji architektonicznej, proporcji itp.
  • Kolorystyki
  • Doboru materiałów i tego, w jaki sposób architektura rozmawia z każdym i co możemy odczytać.

Czegoś takiego nigdy nie było i to stanowi wyjątkowe doświadczenie dla nas, bardzo cenne. Może warto założyć kanał na YouTube?) Ktoś jest chętny?

 

Metamorfoza – to po prostu… remont, ale brzmi bardziej inspirująco.

Pomagamy Klientom zmienić własne domy nie do poznania. Kilka projektów na ten temat:

Wracając do projektu,

odmieniliśmy wszystko, zachowując niektóre istniejące meble, jak ta czarna szafa z lodówką i piekarnikiem, oraz kilka szafek górnych.

Półwysep otwarty na salon, służy też jako stół na szybkie śniadanie. Półwysep razem z drewnianą ścianką, doświetlony klimatycznie kinkietami tworzy kuchnie  przytulnym miejscem w domu.

Nie można zapomnieć o podłodze! Ceglane płytki ułożone w jodełkę… a nawet angielskie określenie – THE HERINGBONE – tworzy właściwe odniesienie do opisu koncepcji.

W tym projekcie zastosowaliśmy materiały, które należą do grupy kolorów Ziemi:

Ceramika, drewno oraz różne powierzchnie o fakturze porowatej, niegładkiej. Wszystkie materiały dobrane w niezmienionym kolorze, czyli cegła – czerwona/ruda/opalona, drewno – olejowane niemalowane/niebejcowane.

W podobny sposób dobieraliśmy materiały w projekcie wnętrz domu w ciepłym obliczu stylu nowoczesnego. Też ma podobną duszę i klimat.

Płytki o odcieniu gipsu, niejednolita przełamana biel eksponuje mocne odcienie naturalnych materiałów. A rola dla czarnej szafy w nowym układzie jest o wiele poważniejsza, jest to prawdziwy Royal Guard, który wita wszystkich już od wejścia do mieszkania

 

Czarna szafa w kuchni

 

Taka przygoda to ogromna satysfakcja i najprawdopodobniej doprowadzi do czegoś większego, do czegoś o czym do tej pory nawet nie myśleliśmy. Te rozmowy architektoniczne,  to na pewno coś więcej niż projekt metamorfozy kuchni. Zobaczymy)

 

 

Pozdrawiamy,

ARCH-BOOM

Author avatar
architekt
We use cookies to give you the best experience.