Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Mieszkanie M4 w Gdańsku, którego projekt wykonaliśmy, jest przeznaczone dla pary uwielbiającej sport.

W związku z tym trzeba było wygospodarować miejsce na sporo sprzętu sportowego m.in. kilka rowerów, wiele par butów oraz odzieży sportowej. A dodatkowo zaaranżować również rozwiązania dla pary cudownych kotów.

Mieszkanie ma długi korytarz, który pełni rolę ciągu komunikacyjnego: salon-sypialnia, łazienka-salon, sypialnie-kuchnia itp.

Zaczęliśmy, jak zawsze, od układu funkcjonalnego całego mieszkania.

korytarz z miejscem na rowery

Strefa wejściowa:

Zaraz przy wejściu usytuowaliśmy pojemną szafę wyłącznie na obuwie. To pomoże w zachowaniu czystości w całym mieszkaniu.

Korytarz nie został przez nas umeblowany, aby zostawić wolną przestrzeń na dojazd rowerów do „parkingu”.
Ten właśnie parking jest naszą dumą, pozwala na efektownie wyeksponowanie rowerów. Rowery są doświetlone punktowo i niczym art-object, od razu przemawiają o właścicielach mieszkania, tworząc naprawdę spersonifikowane wnętrze, ale przede wszystkim wygodne i dostosowane do potrzeb.

Strefa wejściowa jest wizytówką mieszkania.

Na wysokości wzroku ukazuje się wysokie lustro, otwarty wieszak i niezwykłe siedzisko, na którym można położyć torby i inne akcesoria. Siedzisko to służy również do przechowywania kasków, plecaków i torebek.

By rozwiązanie było naprawdę ponadczasowe, wykończyliśmy ściany strefy wejściowej płytkami. Dzięki czemu ślady po rowerze czy mokrej kurtce w każdej chwili będzie można szybko umyć.
Dobraliśmy szare płytki, które stworzyły piękne tło, na którym prezentują się stylowe ubrania i, oczywiście, nie mniej stylowe rowery. Płytki choć niepozorne, są grube, posiadają poziome fugi nadające im jeszcze więcej charakteru.
W naszym projekcie nie mogło także zabraknąć pojemnych szaf, bez których nie da się zorganizować życia.

Strefa dzienna:

Strefa dzienna jest częściowo widoczna już od wejścia. W pełnej krasie prezentuje się duże okno na balkon. Z obu stron zamieściliśmy regały na książki, pamiątki i inne ważne dla właścicieli rzeczy. Wystrój mieszkania nawiązuje do stylu industrialnego, dlatego regały zostały wykonane ze stali

aneks kuchenny w stylu industrialnym

Układ pokoju dziennego jest niezwykle funkcjonalny. Można z niego korzystać na wiele sposobów.
Przede wszystkim jest stworzony by być miejscem do spędzania czasu razem, przy wspólnych rozmowach, do spotkań ze znajomymi oraz do odpoczynku. Nie ograniczyliśmy salonu wyłącznie do dużej kanapy, gdyż naprzeciwko zmieściliśmy także szezlong, a w środku pokoju usytuowaliśmy stół jadalniany. Więc, gdzie by nie usiąść, wszyscy zostaną w jednej przestrzeni.

Kolorystyka projektu inspiruje nowych klientów. Wykonaliśmy nowy projekt mieszkania w stylu skandynawskim, który nawiązuje do tego, ale kryje w sobie dużo ciekawego, więc polecamy wpis “projekt mieszkania w stylu skandynawskim”

Wyjątkowym miejscem jest również szeroki parapet znajdujący się na wysokości 40 cm od podłogi, na którym w ciągu dnia można wygodnie usiąść poczytać książki, a wieczorami napić się gorącej czekolady patrząc w gwieździste niebo.

wyposażenie okna

Sposobem na to, aby wszystkie meble nie sprawiały optycznego wrażenia, że zostały zgromadzone w jednym pokoju, jest “przezroczystość” krzeseł przy stole jadalnianym. Krzesła zrobione z siatki i mają bardzo delikatny wygląd i nie zasłaniają widoku na okno.
Zaprojektowaliśmy niezwykłą kuchnię, w której pozwoliliśmy sobie na granatowe odcienie. Naszym zdaniem stanowią one najlepsze połączenie z ciepłym kolorem drewna. 9 zamykanych szafek górnych opierających się na metalowych rurach, regały oraz drewniane skrzynie na kuchenne gadżety lub dodatki tworzą wspaniałe i niezwykle efektowne wnętrze.

Czas na sypialnię właścicieli:

Nie mniej jak korytarz, salon, czy kuchnia, sypialnia właścicieli także wygląda klimatycznie i uroczo.
Ciepły klimat nadają drewniane panele znajdujące się na ścianie za wezgłowiem łóżka. Z ciepłym drewnem kontrastują metalowe dodatki: kinkiety, łóżko, szafki nocne. Natomiast lustra w nowoczesnej odsłonie optycznie wzbogacają główną ścianę.

sypialnia z lustrem nad łóżkiem
pojemna zabudowa meblowa w sypialni

Bawiliśmy się z drewnem w aranżacji sypialni i polecamy do przeczytania wpis o tym projekcie wnętrz nowoczesnej stodoły

Wychodziliśmy z założenia, że mieszkanie ma być nie tylko piękne i stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne i właśnie dlatego pojawił się ten niezwykły pomysł na parapet. Parapet, który z jednej strony zamienia się na półkę do grafiki, a z drugiej strony poszerza się i zamienia na toaletkę z szufladkami.

Naszym zdaniem, każdy pokój musi mieć swój wyjątkowy charakter, ale jednocześnie, z całym mieszkaniem powinno tworzyć integralną całość.

Dlatego powtarzamy i w różny sposób prezentujemy niektóre materiały.
Np. panele drewniane zjawiają się nam w kuchni i w sypialni, a w łazience powtarzają się szare płytki z korytarza, z szeroką poziomą fugą na obudowie WC. Elementy te nie są w roli głównej, lecz przypominają i nawiązują do pozostałych pomieszczeń.
W mieszkaniu tym zastosowaliśmy płytki drewnopodobne w połączeniu z płytką-cegiełką. Cegiełki dobraliśmy pokrzywione, matowe, by wystrój był ciepły, przytulny i miły. Łazienka z dużą wanną, przeznaczoną do długich kąpieli, na której bez problemu zmieszczą się świeczki i liczne kosmetyki.
Łazienka wydaje się większą dzięki temu, że pralkę wbudowaliśmy do szafy w korytarzu. Do tego zaprojektowaliśmy duże, a nawet ogromne lustro, podkreślone ramą. Lustro to jest doświetlone od tylu taśmą ledową, co podkreśla zarówno samo lustro jak i powierzchnię płytek.

Polecamy zapoznać się

Jesteśmy dumni z wyników naszej pracy oraz szczęśliwi z bardzo miłej współpracy z Klientami.

Realizacja

Zadowolone z nastej pracy mieszkance:

drewniane lamele

Pozdrawiamy,
ARCH-BOOM

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.