PROJEKT KUCHNI GRAFITOWEJ Z WYSPĄ OTWARTĄ NA SALON
Wersja grafitowa:
Lokalizacja obiektu budowlanego: Pogórze, (gm. Kosakowo, woj. pomorskie)
Powierzchnia całkowita: 33 m²
Rok: 2019
Autorzy projektu: architekt – K. Ponomarova, asystent architekta – M. Wejher, wizualizacja – O. Drobzheva
Aranżacja strefy dziennej – duża wyspa, dwie wersje kolorystyczne
Każdy projekt to opowieść, dany projekt strefy dziennej – to wręcz saga!
Personifikacja walki dobra ze złem, w wyniku czego powstał projekt o dwóch charakterystycznych aranżacjach, absolutnie różniących się od siebie.
INNE PROJEKTY Z CZARNĄ KUCHNIĄ:
Aranżacja w tonacji ciemnego grafitu wprowadza nieco teatralny, imponujący nastrój. Aranżacja ta jest pełna tajemnic.
Wersja biała:
INNE PROJEKTY Z BIAŁĄ KUCHNIĄ:
Aranżacja w bieli zmienia przestrzeń na otwartą, przyjazną.
Biała i jasna kuchnia to najbardziej ponadczasowe rozwiązanie, polecamy zapoznać się z innymi naszymi projektami jasnych wnętrz:
Mimo to, że te dwie wersje w tym projekcie strefy dziennej tak bardzo się różnią, mają wspólną koncepcję, która przede wszystkim umożliwiła nam stworzenie tak dużej kuchni, w niewielkiej strefie dziennej mieszkania.
Estetyka odgrywa ogromną rolę w tworzeniu wnętrz, co głównie wpływa na efekt końcowy!
Układ funkcjonalny, który potrafi się zmieniać.
Podstawą projektu jest opracowanie koncepcji układu funkcjonalnego.
Podczas tworzenia projektu najważniejszy jest Klient, w tym przypadku jest to mężczyzna, który z zawodu jest szefem kuchni. Zatem koncepcja ta ma szczególne znaczenie. Przede wszystkim kuchnia miała w czarodziejski sposób się powiększyć…co najmniej dwukrotnie! Nie zmieniając, oczywiście, projektu deweloperskiego 😉
Żaden problem:
Olbrzymia wyspa z ciemnego granitu powstała, aby móc spędzić przy niej dużo czasu.
By móc usiąść wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, razem rozmawiać, gotować, testować, smakować, zgromadzić wiele pozytywnych chwil i wspomnień.
Z tego powodu pojawiły się krzesła barowe na szybkie śniadania i wieczorowe lamki wina. Nie brakuje również stołu jadalnianego, bo tradycyjne obiady z rodziną staramy się zachować zarówno w kulturze, jak i w naszym projekcie.
Stół jadalniany częściowo jest schowany we wnęce wyspy. Te rozwiązanie sprawia, że zajmuje mniej miejsca na co dzień. Okazjonalnie może być również wystawiony bliżej okna i rozłożony.
Rozwiązanie jest bardzo ergonomiczne, nadaje się do małych przestrzeni.
Oprócz ogólnego układu funkcjonalnego, rozplanowaliśmy zabudowę meblową wg poleceń Klienta, co było dla nas czymś w rodzaju szkolenia, gdyż dowiedzieliśmy się o wielu cennych i praktycznych informacjach od samego szefa kuchni.
Tę wiedzę wykorzystujemy w każdym kolejnym projekcie. Każdy projekt, to nowe doświadczenie – ten projekt – to mistrzostwo świata. Funkcjonalność, sposoby na przechowywanie i sama filozofia kuchni, dzięki tej wspaniałej współpracy, przedstawiona na jakościowo nowym, jeszcze wyższym poziomie.
Wnętrze podkreśla wartości rodziny:
- komunikację między sobą,
- łączność i spędzanie czasu razem,
- czasami także oglądanie piłki nożnej z piwem i przysmakami.
Więc nie ma akcentu na telewizor. Nie ma tzw „ścianki z TV” i jej szczególnego podkreślenia we wnętrzu. Coraz częściej nasi Klienci nawet celowo chcą ukryć TV, a my wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom wymyślamy różne sposoby, aby były jak najmniej widoczne we wnętrzu.
Realizacja:
Kreujemy przestrzeń, która odmienia życie!
Zapraszamy do współpracy!
INNE PROJEKTY: