Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Z dywanem czy BEZ

Z dywanem czy BEZ

 

Kwestia zastosowania dywanu we wnętrzu dotyczy nie tylko salonu, czyli głównej strefy mieszkania lub domu.

Ozdobienie dywanem dotyczy także innych pomieszczeń:

 • sypialni i strefy bezpośrednio przy łóżku,
 • pokoju dziecięcego,
 • łazienki.

Decyzja dekorowania pomieszczenia dywanem jest tym trudniejsza dla gospodarzy, im bardziej wartościowy jest materiał podłogi. Wynika to nie tylko ze względów estetycznych, ale dodatkowo ze względów rozwiązań inżynieryjnych, jak np. „ogrzewanie podłogowe”.

 

dywan przy kanapie

 

Ten dylemat mieliśmy w projekcie wnętrz domu w nowoczesnym stylu. Była tam nie tylko nowa pięknie ułożona podłoga, ale również podgrzewana… Niby taka podłoga nie potrzebuje dodatkowych nawierzchni, ale naszym zdaniem, człowiek zasługuje na więcej – potrzebuje wielozmysłowego zachwytu, na co pozwala:

 • codzienne cieszenie wzroku wyszukaną fakturą,
 • dotykanie przyjemnie miękkiej powierzchni!

To uczucie miękkości podczas wykonywania każdego kroku jest bardzo istotne. Dywany odpowiadają nie tylko za wystrój wnętrza, ale także nadają charakteru, przytulności i klimatu, który jest tak specyficzny dla każdego z domów. Połączenie tekstyliów, a w szczególności dywanów, tworzy ciepło i komfort, którego każdy z nas potrzebuje po ciężkim dniu.

Nasz projekt został wyróżniony w znanym serwisie Homebook.pl i jest kontynuowany we wpisie:

zdjęcie dużego dywanu w pokoju dziennym

 

Dekorując wnętrze za pomocą dywanu, warto zwrócić uwagę na wszystkie elementy wystroju strefy wypoczynkowej:

 • kanapy – jej stylu, rodzaju i wzoru tkaniny obiciowej, faktury, koloru;
 • poduszek dekoracyjnych – ilości, rozmiarów, spektrum zastosowanych kolorów oraz faktur;
 • koców – które świetnie się nadają do wypoczynku;
 • zasłon.

Praca z tekstyliami jest niczym praca malarzy – zawsze tworzymy całość kompozycyjną, kolorową, jak malowniczy obraz. Warto pamiętać, że tekstylia, to najlepszy sposób by poszaleć z kolorami! Naprawdę łatwo je zmienić, a wartość narzut, poszewek dekoracyjnych, czy nawet dywanu jest bardzo niska, zwłaszcza w porównaniu do kosztu zmiany płytek, czy też innych rozwiązań budowlanych.

Pod tym względem, podjęcie decyzji, czy położyć dywan lub nie, wcale nie jest trudna. Trudnym do rozwiązania może być problem doboru właściwego dywanu. Kiedy mówimy o „malowniczym obrazie”, oczywiście mamy na myśli coś pięknego.

W tym zakresie jesteśmy pomocni i dobieramy pasujące do Waszych wnętrz:

 

dobrany zestaw tekstylii do sypialni

 

 1.  zestawy poduszek dekoracyjnych naszej produkcji (nie tylko dobieramy z istniejących, ale także tworzymy indywidualne zestawy),
 2. link do kupienia konkretnego dywanu w sklepie internetowym;
 3. link do kupienia konkretnych koców czy narzut.

Potrzebujemy tylko zdjęcia pokoju, opisu i maila pod adres archboom.info@gmail.com

 

Kwestia doboru dywanu czy dywaniku dotyczy również wystroju łazienki. W tym pomieszczeniu chodzi nie tylko o estetykę, czy o przyjemnie ciepłą podłogę, lecz o bezpieczeństwo. Wyjscie z wanny lub prysznica bezpośrednio na dywan, to najlepsze rozwiązanie, by się nie poślizgnąć, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci lub o osoby starsze. Do tych celów dobre są dywaniki z mikrofibry, polecamy też bawełniane dywaniki z naszego sklepu lub drewniane maty łazienkowe.

Dywany w pokoju dziecięcym pomagają w kreowaniu bajkowego świata naszych pociech. Dzieci potrafią bawić się z każdą rzeczą w sposób niewyobrażalny, a my możemy trochę im w tym pomóc.

Nasze dywany w krztałcie liści lotosu to sposób na to, by odmienić pokój córeczki, na pokój prawdziwej Calineczki. Kilka takich liścio-dywanów może służyć także jako… kołderka „dla siebie, lalki, a nawet koleżanki”. Zrobiliśmy tak w pokoju małej Agusi w projekcie wnętrz mieszkania na osiedlu Wiszące ogrody (opis projektu wkrótce). Mieliśmy tu również wpływ na ciekawe doświetlenie pokoju oraz cały wystrój pomieszczenia.

Natomiast dla chłopaków też mamy dużo pomysłów – szare, czarne i atrakcyjne dywany przy łóżku czy fotelu, to jest to!

 

pokój nastolatka szaroscie dywan przy łóżku

 

Zapraszamy do współpracy: tej drobnej – doboru właściwego zestawu tekstylii do salonu, łazienki czy pokoju dziecięcego, albo tej dużej – projektu aranżacji wnętrz.  

 

Oferujemy dobry gust, dużo pomysłów oraz najwyższej jakości rysunki wykonawcze.

 

Pozdrawiamy,

ARCH-BOOM

 

 

 

 

 

Author avatar
architekt

4 comments

 1. Klara

  Taki dywan w kształcie liści lotosu, to marzenie każdej małej księżniczki. Idealnie sprawdzi się także jako prezent. Gdzie można go zakupić?

 2. Mania

  Z dywanem! Po tym wpisie nie mam już żadnych wątpliwości – DZIĘKUJĘ!

We use cookies to give you the best experience.