Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Układ funkcjonalny łazienki, rozmieszczenie sprzętu i miejsc przechowywania

Projekt wystroju łazienki, nawet tej najbardziej uroczej, musi być dokładnie przemyślany z punktu widzenia układu funkcjonalnego.

Porozmawiamy o naszym najnowszym projekcie łazienki w domu jednorodzinnym:

  1. Układzie funkcjonalnym łazienki z prysznicem
  2. Doborze sprzętu i materialów
    … Zaczniemy jednak od najciekawszego – od klimatu, uroku i efektu „wow”


W projekcie tej łazienki zastosowaliśmy ciepły klimat drewna, a konkretnie – kontrast ciemnych akcentów by jeszcze efektowniej wyeksponować temat drewna.
Klientom podoba się
drewno, drewniane podłogi, belki itp”, my również uważamy, że wygląda to niepowtarzalnie i miło. Do tego drewnopodobne płytki w łazience ukrywają brud/kurz/ślady po wodzie. Polecamy takie wyjście do wyboru materiałów wykończeniowych.

 

projekt łazienki z płytkami drewnopodobnymi

 

Więcej naszych projektów łazienek z zastosowaniem płytek drewnopodobnych we wpisie.

Spełniliśmy marzenie klientów co do ogromnego prysznica i nadaliśmy klimat nieco tropikalny.

 

foto łazienki z dużym prysznicem

 

Po tym projekcie dostaliśmy zlecenie na kolejny projekt łazienki w stylu tropikalnym. Łazienka z oknem i światłem dziennym pozwala dodać do wnętrza rośliny, przez co uzyskaliśmy skojarzenie z otwartym prysznicem na plaży, gdzieś na Bali… Mmmm – fantastyczny zawód architekta. Potrafimy przenieść ludzi w czasie i przestrzeni.

 

Dalej mamy umywalkę na dwie baterie, aby dwie osoby jednocześnie mogły umyć ręce po powrocie do domu, jest to szczególnie ważne rozwiązanie dla dzieci.

Natomiast ogromne lustro od jednego rogu do drugiego rogu powiększa przestrzeń niemal dwukrotnie.

 

Projekt łazienki z lustrem po całej ścianie

 

Miejsca przechowywania

 

Mimo tego, że łazienka jest przy wejściu do domu jednorodzinnego i służy wyłącznie do strefy dziennej i dla gości, ponieważ druga łazienka, dla właścicieli jest na piętrze, jest ona bardzo funkcjonalna.

Zastanawialiśmy się nad tym, by umieścić dodatkowo pralkę i zrobiliśmy układ z szafą na pralkę, półkami na detergenty itp:

 

układ funkconalny łazienki z pralką

 

Jednakże pralkę umieściliśmy w kotłowni i uzyskaliśmy w ten sposób łazienkę z prysznicem:

 

schemat układu funkcjonalnego łazienki

 

Zaprojektowaliśmy niezniszczalny blat z mozaiki, a pod nim kilka szuflad na czyste ręczniki, zapas mydła, szamponu, papieru, bo musi to być nawet w najmniejszych łazienkach.

 

mieyniszczalny blat w łazience z moyaiki

 

Lustro jest z niespodzianką, bo jest to szafka na akcesoria, szczoteczki i inne rzeczy. Doświetlenie LEDowe pod szafką nie tylko dodaje luksusu, ale przede wszystkim jest funkcjonalne, ponieważ łazienka to naprawdę ciemny zakątek domu lub mieszkania i ważne jest dobranie odpowiedniego schematu oświetlenia.

 

Dobór sprzętu

Wychodziliśmy z założenia: umywalka, ubikacja, bidet, prysznic. Od siebie dodaliśmy tylko tą drugą baterie do umywalki. Oczywiście umywalkę dobraliśmy szerszą, prawie na metr szerokości, co zmniejsza także rozchlapywanie wody.

Ubikacje i bidet wybraliśmy podwieszane, bo oprócz ładnego wyglądu, ułatwia to mycie podłogi oraz utrzymanie czystości samego sprzętu.

Рozostałe – to raczej magia twórcza, z której jesteśmy bardzo zadowoleni, a przede wszystkim mamy zadowolonych klientów.

 

projekt łazienki z płytkami drewnopodobnymi

foto pokoju dla gości z drewnem na ścianie

 

Powodem do satysfakcji jest też to, że zachowaliśmy całość stylistyczną między poszczególnymi pomieszczeniami łazienki i pokoju dla gości.

 

Zapraszamy do współpracy, projektujemy łazienki z efektem „WOW” i nie tylko łazienki!

Pozdrawiamy,

ARCH-BOOM

Author avatar
architekt
We use cookies to give you the best experience.