Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Rustic: Wnętrze strefy dziennej w domu w stylu rustykalnym

Prawdopodobnie słyszałeś „rustykalny” milion lub więcej razy, opisując wystrój domu, ale jest to jeden z tych stylów, które mogą być trudne do ustalenia. Niezależnie od tego, czy patrzysz na uroczy dom w stylu shabby chic, czy na odległą chatę w lesie, skąd wiesz, co sprawia, że jest coś rustykalnego?

Lokalizacja obiektu budowlanego: Gdańsk, Polska.
Powierzchnia całkowita: 70 m²
Rok: 2019
Autorzy projektu: architekci – K.Ponomarova, V. Drobzhev, wizualizacja – V. Drobzhev

Aby mieć dom w stylu rustykalnym, nie koniecznie mieszkać w chatce z bali – wystarczy położyć nacisk na naturalność i ekologię. Większość elementów rustykalnych jest wykonana z prawdziwego drewna, czasami tylko lekko obrobionego lub całkowicie naturalnego. Można też wykorzystać odzyskane drewno elementach pochodzących bezpośrednio z ziemi.

Kluczowe są naturalne, neutralne kolory, takie jak beże, biele, brązy i szarości

Kluczowe cechy stylu rustykalnego:

Prawdziwe drewno:

Projektując swój rustykalny dom, wybierz prawdziwe drewno zamiast podróbki. Od drewnianych podłóg z szerokimi deskami po stoły z odzysku drewna, rustykalny design często stawia sam materiał na pierwszym planie. Nie bój się wybierać elementów, które są nieco zwietrzałe lub zniszczone — rustykalny wystrój rzadko jest idealny, a zamiast tego kwitnie dzięki niedoskonałości i ziarnistości.

Tekstura:

Mówiąc o ziarnistości, ponieważ wystrój rustykalny wykorzystuje wiele naturalnych materiałów, spodziewaj się, że będzie on miał dużą różnorodność tekstur. Surowe drewno z wyraźnym rysunkiem słojów, dywany z juty lub skóry zwierzęcej, czy kominki z surowego kamienia to typowe elementy wystroju rustykalnego. Unikaj wszystkiego, co ma wyraźny połysk — chcesz widzieć i czuć teksturę w rustykalnej przestrzeni.

Ręcznie robione:

elementy wystroju rustykalnego są często wyjątkowe i niepodobne do żadnego innego elementu, więc zdecyduj się na ręcznie robione elementy, jeśli możesz je kołysać. Nie oznacza to, że nie możesz kupić kilku akcesoriów lub akcentów z dużego sklepu z pudełkami, ale jeśli chodzi o centralne elementy swojego domu, spróbuj znaleźć coś z odrobiną charakteru.

Proste:

w stylu rustykalnym należy skupić się na materiale, a nie na projekcie, dlatego wiele elementów jest niezwykle prostych. Opływowe stoły i krzesła pozwalają oczom skupić się na materiale, a nie na jego kształcie.

Belki:

Jeśli masz odsłonięte belki, zachowaj je w ten sposób. Niezależnie od tego, czy jest to rustykalny dom na wsi, czy nadmorski dom w Toskanii, odsłonięte belki słyną z rustykalnego designu.

Kreujemy przestrzeń, która odmienia życie!

Zapraszamy do współpracy!

Inne projekty domów w stylu rustykalnym:

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

We use cookies to give you the best experience.