Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

7 sposobów na wspaniałe wejście

Często słyszysz, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze?

To prawda, pierwszą rzeczą, jaką goście zauważają, gdy wchodzą do domu jest wejście, przedpokój lub hol domu. Istotne jest zatem zaprojektowanie tej przestrzeni w sposób wyjątkowy. Projekt holu powinien być kwintesencją stylu projektowania, jaki nastąpi w pozostałej części domu. Czasami domy są budowane bez holów, a frontowe drzwi prowadzą bezpośrednio do salonu. W takich przypadkach można zainstalować ekran, aby wizualnie odciąć przejście do pozostałej części domu i stworzyć złudzenie małego przedpokoju. Idealne wejście jest dobrze oświetlone, wyraźnie pokazuje estetykę i świadczy o ludziach mieszkających w danym domu. Oto kilka interesujących pomysłów, które pomogą Ci zaimponować swoim gościom i bez wątpienia wywrą na nich dobre pierwsze wrażenie. Pamiętaj, Twój hol, jest Twoją wizytówką!

 Zainwestuj w dobre drzwi

Zanim goście wejdą do Twojego domu, widzą drzwi wejściowe. Dlatego inwestuj w drzwi nie tylko w solidne, ale także atrakcyjnie wizualnie. To zapewni nie tylko bezpieczeństwo Twojej rodzinie, ale także będzie pierwszą szansą na uzyskanie dobrego wrażenia. Ze względu na to, że drzwi wejściowe są stale narażane na działanie elementów naturalnych, bardzo istotne jest, aby były one skonstruowane z trwałych materiałów. Materiały te muszą wytrzymać wiatry, deszcz, czy promienie słoneczne. Istnieje wiele rodzajów drzwi wejściowych, począwszy od drzwi drewnianych, łukowatych, drzwi z witrażem do drzwi metalowych.

Zdjęcie przedpokoju naszego projektu wnętrz domu w Mermet

 

niezbedne meble w korytarzu

Dodaj odrobinę natury

Niezależnie od tego, czy hol jest duży, czy mały, rośliny doniczkowe mogą stworzyć uroczy efekt i odmienić Twoje wnętrze. Rośliny nie tylko wyglądają dobrze, ale także dobrze pachną. Wejście do domu, który pięknie pachnie, sprawi bardzo dobre wrażenie na wszystkich Twoich gościach. W zależności od dostępnego miejsca można wybrać pomiędzy wysokimi palmami doniczkowymi, a mniejszymi, takimi jak paprocie, storczyki, czy też lilie pokojowe. Przed drzwiami wejściowymi idealnie sprawdzą się drzewka Bonsai, dzięki którym Twoi goście spędzą przyjemnie czas na oglądaniu i podziwianiu wejścia domu

 

Dodaj lustra

W przedpokoju lustro sprawdza się idealnie. W przeciwieństwie do luster w salonach, lustra wejściowe mogą być również małe lub średnie. W zależności od stylu wnętrza lustro można ozdobić w ramę drewnianą lub kutą. Do nowoczesnych wnętrz można wykorzystać także lustro, które będzie idealnie wyprofilowane, bez jakiejkolwiek ramy. Jedną z największych zalet posiadania lustra przy wejściu do domu jest idealne odbicie światła, co rozświetla i optycznie znacznie powiększa pomieszczenie. Ponieważ hole, przedpokoje i wejścia są zazwyczaj wąskie, lustro idealnie sprawdza się w zwiększaniu i rozjaśnianiu przestrzeni.

Przykład strefy wejściowej w naszym projekcie wnętrz mieszkania w Gdańsku Polecamy do przeczytania!

 

 

Sposób na przechowywanie rowerów w mieszkaniu

 

Eksperymentuj z meblami

Mimo to, że hol jest zazwyczaj małą przestrzenią, pamiętaj, że nie oznacza to, iż nie możesz jej umeblować. Jeśli Twój hol jest mały, to dobierz do niego takie meble, które nie będą przeszkadzać swobodnym poruszaniu się. Idealnie sprawdzą się tu półki naścienne, które sprawdzą się nie tylko jako dekoracja, ale również jako narzędzie, na przykład do przechowywania kluczy. Można także umeblować hol w stolik konsolę, montując go na ścianie. Ze względu na to, że jest montowany na ścianie, nie zajmuje miejsca na podłodze. Można go doposażyć w krzesła. W wejściu można również umieścić atrakcyjną, dekoracyjną komodę, służącą do przechowywania obuwia. Można na niej umieścić zdjęcia rodzinne, świece zapachowe lub wazon ze świeżymi kwiatami.

Dobór mebli do korytarza

 

Ozdób ściany

Dekoracje ścienne to już nie tylko tapety i cegła. Coraz częściej dekorację ścienną stanowią  naklejki ścienne, fototapety, często z fotografią własną, bądź dziecka. Można użyć również wielkoformatowych płytek ceramicznych, albo marmurowych płytek, jeżeli chodzi o rozwiązanie ponadczasowe i eleganckie, jak zaprojektowaliśmy w naszym projekcie wnętrz domu w stylu amerykańskim.

 

zabiezpieczenie scian w strefie wejściowej

 

Przedpokój idealnie nadaje się do wywieszania zdjęć na ścianach. Prezentuj zatem duże obrazy w ramkach, mogą to być ulubione cytaty, które wyrażają Twoją filozofię lub osobowość. Jeśli uważasz, że Twoje dzieło sztuki nie jest wystarczająco duże, aby było widoczne w holu, możesz rozważyć zainstalowanie ramy wokół niego. Będzie to optycznie powiększać Twoją twórczość. Bardzo dobrze sprawdzają się również ozdoby ścienne z płótna, bądź z tkanin jedwabnych. W małym przedpokoju wiele ramek na jednej ścianie może wyglądać chaotycznie. Alternatywnie, jeśli masz już w przedpokoju na ścianie lustro, możesz pokazać sztukę także w innej postaci, na przykład w postaci wysokiego posągu i ustawić go w jednym z rogów ścian.

 

Wprowadź dobre oświetlenie

Oświetlenie jest zasadniczym elementem projektu przedpokoi lub wejść. Zarówno z punktu widzenia estetyki, jak i bezpieczeństwa. Lampy sufitowe wymagają zwrócenia uwagi na kształt przedpokoju. W przypadku oświetlenia takiego jak lampy zwisające ważna będzie ich długość: za długie będą przeszkadzać, a zbyt krótkie będą źle oświetlać przedpokój. Zwróć zatem uwagę na efektowne oświetlenie, które dadzą Ci nieduże lampy sufitowe lub halogeny zestawione po kilka obok siebie. Warto pamiętać o tym, że bardzo długi przedpokój wymaga zaplanowania co najmniej dwóch, a nawet trzech lamp sufitowych. Możesz także rozważyć oświetlenie ściemniające, światła kierunkowe lub oświetlenie toru nad ścianą, aby go podkreślić.

 

 niezwykłe lampy

 

Dodaj dywan lub chodnik

Przy dekoracji holu pamiętaj również o podłodze. Nowoczesne dywany, czy też chodniki mają oryginalny wzór, inspirujący kolor, tradycyjny lub niecodzienny kształt. Dywan ociepla aranżacje wnętrz i jest efektowną dekoracją.  Jeśli obawiasz się częstego prania dywanów w przedpokoju, rozważ użycie żywych lub dekoracyjnych płytek do stworzenia efektu dywanowego. Sprawdzą się tu idealnie również kamienie mozaikowe. Przy wyborze dywanu do przedpokoju, pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest wielkość dywanu. Bowiem należy upewnić się, że dywan nie przeszkadza w otwieraniu i zamykaniu drzwi.
Wreszcie, podczas projektowania holu uważaj, aby nie było bałaganu przestrzeni. Stwórz hol w jednym stylu i utrzymuj go w czystości, wtedy na pewno uzyskasz maksymalny efekt!

 

Do uzyskania najlepszego rozwiazania zapraszamy do kontaktu z nami

 

Pozdrawiamy,

ARCH-BOOM

Author avatar
architekt

4 comments

  1. Daria

    Tego szukałam! Dziękuję za dobre rady i wskazówki, dzięki którym mam już kilka pomysłów na swój hol.

  2. Julia

    Najlepsze rady odnośnie aranżacji wnętrz i najpiękniejsze projekty! Ponadto całkowity profesjonalizm. Szczerze polecam współpracę z tą firmą. Architekci są bardzo zdolni, co widać nawet po zdjęciach ich projektów. Ponadto są bardzo mili, cierpliwi, kompetentni, elastyczni i potrafią znaleźć rozwiązania na każdą kieszeń! Jeśli mieli Państwo jakieś wątpliwości, czy skorzystać z ich usług, to mam nadzieję, że ten komentarz je rozwieje. Polecam w 100%!

  3. Ania

    Super!!!

We use cookies to give you the best experience.