Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

7 najlepszych, najatrakcyjniejszych i najbardziej inspirujących sypialni od ARCH-BOOM

W tym wpisie pokażemy:

  • jak z małych pokojów tworzymy urocze sypialnie małżeńskie,
  • sposoby na dekoracje ściany przy wezgłowiu łóżka,
  • ciekawe materiały ozdobne,
  • gdzie w małych pokojach chowamy duże szafy na ubrania,
  • oświetlenie sypialni, które daje niesamowity efekt.

Polecamy także wpis o 7 inspirujących łazienkach od ARCH-BOOM

 

A teraz – sypialnie! Do dzieła!

  • Pierwsza aranżacja: z zachwytem zaczynamy od tej sypialni.

Jest to projekt wnętrz mieszkania w stylu minimalistycznym. Opisaliśmy rolę sztuki – prawdziwej, klasycznej, ponadczasowej.

 

Sypialnia marzeń w nowoczesnym stylu

 

obrazy i antyki we wnętrzu nowoczesnym

 

A tu chcielibyśmy podkreślić, że światło na twarzy greckiej bogini kilkokrotnie powiększa światło naturalne, wpadające przez okno. To dosłownie tworzy iluzję światła. Zasłony umieszczone na całej ścianie sprawiają wrażenie, że okno jest ogromne, a przy tym ledwo ograniczamy nimi wpadające światło. Ta iluzja optyczna wykreowała przestrzeń o powierzchni 10 m2 na wyjątkową sypialnię marzeń!

Nowoczesne meble i oprawy oświetleniowe, są delikatne, mają cienkie, metalowe konstrukcje. Umieściliśmy tu łóżko, unoszące się nad podłogą i wezgłowiem, któremu służy tapicerowany panel ścienny.

Gdzie szafa? Tu Was zaskoczymy! W 9 na 10 projektów wnętrz, projektując układ funkcjonalny mieszkania, przesuwamy ścianki działowe. W ten sposób szafę umiejscawiamy we wnęce. Dzięki temu unikamy efektu dużego mebla w małym pokoju, pozostawiając pomieszczenie niezwykle pięknym i funkcjonalnym.

 

Szafa zabudowana we wnęce w sypialni

 

 

Klimatyczna sypialnia z ozdobną ścianą przy wezgłowiu

 

sypialnia dekorowana drewnem z dużym oknem i kolorową zasłoną

 

Jest to też pokój o powierzchni 10 m2, który dodatkowo pełni funkcję biura domowego, więc oprócz szafy, uważaliśmy za niezbędne, zorganizowanie przestrzeni w taki sposób, aby duże biurko z komputerem także było częściowo schowane we wnęce.

Na nowo zaprojektowaliśmy ścianki działowe, co pozwoliło zmienić na lepsze charakter całego mieszkania, jak również uzyskać potrzebne wnęki.

 

przeniesienie ścianek działowych w mieszkaniu

Na pierwszym miejscu rzuca się w oczy ściana, przy której usytuowane jest łóżko. Robi ono ogromne wrażenie. Zwłaszcza wieczorem, przy doświetleniu lampami. Geometryczny wzór, ciekawy i spokojny nie tylko pięknie wygląda, jest też bardzo praktyczny, ponieważ to są płytki drewnopodobne.

Kolory i faktury i tekstyliów tworzą razem klimatyczną i przytulną sypialnię.

W tej sypialni ozdobna ściana przy łóżku wykonana jest z drewnianych listew. Żadnej imitacji, lite drewno.

 

sypialnia marzeń

 

Drewno najlepiej akcentuje się metalem i temu służą metalowe ażury na lampie sufitowej oraz kinkietach. Przy tak ozdobnej ścianie umieściliśmy proste metalowe łóżko i dodaliśmy parę okrągłych luster na paskach.

 

Toaletka w sypialni przy oknie

 

Szafa w tej sypialni, także duża, zmienia się w toaletkę, biegnie po ścianie z oknem i służy również jako półka na obrazy. Ciąg kształtów przyciąga uwagę, a szafa staje się niezauważalna. Taki akcent zdecydowanie robi swoje!

Pod względem ciekawych materiałów dekoracyjnych, beton ma cudowną właściwość. Potrafi zmieniać odcień w zależności od położenia słońca w danej chwili. Pobawiliśmy się znów ze światłem i teraz pokażemy Wam, na czym polega dany efekt:

 

sypialnia marzeń

 

Płyty betonowe tworzą relief. Od tego, pod jakim kątem na panel pada światło, zależy jak długie cienie będą się tworzyć od wystających pasków na powierzchni panelu. Wykorzystaliśmy ten materiał do elewacji właśnie po to, by bawić się światłem i tworzyć jaśniejsze lub ciemniejsze cienie w zależności od pory dnia.

We wnętrzu wpadające z okien światło jest ograniczone w czasie, a więc kąt promieni także. Postanieiliśmy pokroić płyty skośnie i własnoręcznie stworzyć efekt rożnie oświetlonych framentów jednocześnie.

 

drewno i szarosci w sypialni

 

Strefa sypialni jest połączona z całą strefą dzienną. Można powiedzieć, że jest to aneks sypialniany, podobnie do tego, jak kuchniom służą aneksy kuchenne. Charakter inwestycji pozwalał na takie rozwiązanie i jak na apartament do wynajęcia jest niezwykle wygodny.

 

sypialnia w mieszkaniu jednopokojowym

 

By efekt był jeszcze większy doświetliliśmy relief ściany taśmą ledową. Na ślepej ściance umieściliśmy lustro, by światło naturalne odbijając się jeszcze bardziej rozjaśniało i powiększało optycznie przestrszeń.

Jesteśmy przekonani, że to mieszkanie będzie cieszyć właścicieli ogromnym zainteresowaniem.

  • Szósta aranżacja:
    ta sypialnia udowodni, że w stylu glamour także potrafimy czarować. Oto nasza sypialnia z projektu wnętrz domu w stylu klasycznym, z łóżkiem w środku pokoju, w kolorze karminowym na tle grafitowych ścian.

 

sypialnia z czerwonym łóżkiem i grafitem

 

Metalowe elementy, naszym zdaniem, są najlepszą ozdobą ciemnych wnętrz. Dlatego wplecione w kompozycję ścian mosiężne profile, również popiersie, oraz kinkiety, które dodatkowo są doświetlane, zdecydowanie tworzą magiczne wnętrze. Ma 16 m2, garderobę i łazienkę. Taki wystrój pasuje tu idealnie. Ta sypialnia jest luksusowa, a do tego ma w sobie mnóstwo uroku.

  • Siódma aranżacja: z pewnością to ta sypialnia, którą zaprojektujemy dla Państwa! Zachęcamy Was do współpracy. Jak widać nasze projekty są nieszablonowe, co z całą pewnością potwierdza dany wpis.

Kontaktujcie z nami!

Pozdrawiamy,

ARCH-BOOM

Author avatar
architekt
We use cookies to give you the best experience.