Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Dobór płytek do łazienki: dzielimy się własnym doświadczeniem.

Wiadomo, że w wystroju łazienek króluje glazura!

Powierzchnię ścian i podłóg w łazience dekoruje głównie glazura. Nowoczesne materiały wodoodporne, takie jak panele winylowe, stanowią alternatywę przy danym wyborze, jednak mimo wszystko przeważnie obieramy ceramikę.

Dokonanie właściwego wyboru płytek i nie zgubienie się przy tym w kolorach, wzorach, kształtach i rodzajach powierzchni płytek jest sprawą trudną nawet dla projektantów. Istnieje wiele wspaniałych rozwiązań, ale nie każde nadaje się do całego wystroju przestrzeni mieszkalnej, czy też usługowej.  Rozwiązanie, pasujące do łazienki w kamienicy w starym mieście, a łazienki nowoczesnej, znacznie się różni, dlatego należy dokonać wyboru, a aby to zrobić należy najpierw w ogóle odczuwać tę różnicę.

Nie chodzi tu o dobór płytek i dodanie paska dekoracyjnego poziomo lub pionowo. Nie! Nie!! Nie!!! Chodzi bardziej o arcydzieło, jeśli można tak to nazwać!

Np., w naszym projekcie wnętrz mieszkania w Gdańskiej kamienicy zastosowaliśmy płytki o małym wymiarze o wintrażowym charakterze. To rozwiązanie nawiązuje czasów, kiedy z powodów technicznych płytki nie mogły powstać większe i w taki oto sposób dobrane detale podkreślają szczególny klimat tej przestrzeni.

 

płytki heksogonalii w łazience Efektowna podłoga w łazience

 

Dobór płytek, oprócz samego pomysłu, także jest uwarunkowany skalą pomieszczenia. Niektóre rodzaje płytek są stworzone po to, by być akcentem. Decyzja o tym, co chcemy zaakcentować i w jaki sposób to zrobić wymaga refleksji. W projekcie wnętrz domu w stylu nowoczesnej stodoły dobraliśmy płytki rzadko spotykane, nowoczesne i zarazem eleganckie. Jesteśmy dumni z naszego wyboru oraz jego akceptacji przez klientów!

Stworzyliśmy listę 7 inspirujących łazienek od ARCH-BOOM, na pewno rozpalimy ciekawość obrazkiem poniżej!

 

aranżacja łazienek różne pomysły turkus róż czerń szarości drewnoCzarne eleganckie płytki na akcent

 

Te czarne płytki są niczym „mała czarna” sukienka od Coco Chanel. Zaprojektowaliśmy ją w doskonały sposób – dopasowaliśmy płytki wielkoformatowe o różnym wymiarze, by ułożony wzór nie stanowił konkurencji dla wzoru czarnych płytek. Gra światła na powierzchniach płytek matowych i błyszczących podkreśla niezwykły dynamiczny kształt płytek.

Ten wystrój łazienki inspiruje… Niedawno zrobiliśmy inną aranżację łazienki z zastosowaniem tej kolekcji płytek i upewniliśmy się, że każda przestrzeń jest inna. Nie ma typowego dobrego rozwiązania. Dobre rozwiązania są wyłącznie indywidualne!

Projekt łazienki o powierzchni 9 m2 z całym zestawem sprzętu łazienkowego mimo tego samego akcentu wygląda zupełnie inaczej. Na większej przestrzeni pozwoliliśmy sobie więcej i stworzyliśmy geometryczne wzory – nie jest to konkurencja lecz wprowadzenie czegoś nowego o wyglądzie szarych drewnopodobnych płytek  podłogowych.

 

wystrój łazienki w stylu glamur

 

..Nadal pod kątem skali, wzoru, czy też faktury jest to czadowe rozwiązanie!

W zaprojektowanym przez nas projekcie domu w stylu amerykańskim, postawiliśmy na… na wszystko!

Dobraliśmy płytki o niezwykłym wzorze w stylu art-deco, o błyszczącej powierzchni, która pięknie odbija światło, wpadające z okna i również dobraliśmy głęboki i jedwabisty kolor do malowanej części ścian. Trzeba przyznać, że to WC robi ogromne wrażenie!

 

WC z czerwonym akcentem

 

Popularne rozwiązanie, którym jest ozdabianie łazienki płytkami imitującymi marmur, oczywiście nie przeszło obok nas. Jednak zrezygnowaliśmy z imitacji i zastosowaliśmy naturalny marmur! Łazienka z wanną dla właścicieli została zaprojektowana do jednoczesnej kąpieli. Ponadczasowa klasyka zawsze jest na czasie!

 

luksusowa łazienka y wanną dwuosobową

 

Natomiast, jeśli ktoś poszukuje spokojnej i wyciszonej przestrzeni, to przy odpowiednim doborze płytki należy kierować się inną drogą. Miękkie odcienie bieli i delikatnej szarości, matowa powierzchnia i lekko pognieciona faktura plus drewniane elementy i ta przestrzeń uporządkuje wszystkie myśli. Nawiązuje to do klimatu zen, czy też stylu wabi-sabi (projekt wnętrz domu w stylu nowoczesnej stodoły).

 

łazienka w stylu rustykalnym

 

Temat drewna w wystroju łazienki w projekcie wnętrz domków ośrodku agroturystycznego istnieje również i w wyglądzie płytek drewnopodobnych. Za ich pomocą tworzymy ciepły klimat bez obaw, że „drewno” zepsuje się.

 

smialy wystroj lazienki

 

Na tą chwilę szukamy właściwej łazienki do tego, aby wykorzystać w wystroju te oto genialne płytki. Jesteśmy pod ich ogromnym wrażeniem!

 

 

W swojej ofercie mamy usługę projektowania wnętrza łazienki, ponieważ rozumiemy, że tutaj kwestia doboru materiałów wykończeniowych jest trudniejsza od innych pomieszczeń. Do tego w łazience po remoncie nie ustawimy sprzętu inaczej, nie zmienimy w łatwy sposób płytek, więc zlecenie tego zadania architektowi wnętrz uważamy za niezbędne.

Przykładowy projekt można zobaczyć tu. Projekt zawiera wszystkie potrzebne do budowy rysunki wykonawcze:

-rzut układu funkcjonalnego,

-schemat układu płytek podłogowych,

-widoki ścian ze schematem układu płytek ściennych,

-instalacje elektryki,

-zestawienie płytek, sprzętu i opraw oświetleniowych

-i najważniejsze: każdego dnia wprawia nas w dobry humor!

 

Warto nam to zlecić!

Zapraszamy do współpracy. Możemy wykonać aranżację wnętrz całej przestrzeni mieszkalnej lub publicznej, albo tylko wybranego miejsca wystroju wnętrz, np. łazienki.

 

Pozdrawiamy,

ARCH-BOOM

Author avatar
architekt

8 comments

  1. Olga

    Świetna prezentacja

  2. Agnieszka

    W takich łazienkach mogłabym się naprawdę zrelaksować. Piękne!

  3. Marzena

    Rewelacja! Bardzo dobry opis, przepiękne projekty, aż nie mogę oderwać wzroku! ?

  4. Piękne płytki, ja w swojej łazience zastosowałam betonowe płytki 3D od decopanel, są naprawdę bardzo ładne, polecam !

We use cookies to give you the best experience.