Scroll to top
Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Aranżacja Sali zabaw w przedszkolu ” TUPTUSIE” na Rotmance (woj. Pomorskie)

W grudniu 2018 roku, tuż przed Świętami, mieliśmy zaszczyt pomóc w aranżacji Sali zabaw w punkcie integracyjnym ” TUPTUSIE” na Rotmance (woj. Pomorskie).
Jest to niezwykłe przedszkole, gdzie wychowują się dzieci, wśW grudniu 2018 roku, tuż przed Świętami, mieliśmy zaszczyt pomóc w aranżacji Sali zabaw w punkcie integracyjnym ” TUPTUSIE” na Rotmance (woj. Pomorskie).
Jest to niezwykłe przedszkole, gdzie wychowują się dzieci, wśród których są takie, co potrzebują więcej opieki, również z niepełnosprawnością. Kadra przedszkola jest zarówno kreatywna jak i cierpliwa, każda wychowawczyni naszym zdaniem jest jak prawdziwy Anioł!
Zważając na tak ważną misję całej załogi przedszkola, potraktowaliśmy to zlecenie, jako prośbę i zaaranżowaliśmy salę zabaw w naprawdę niezwykły sposób:
Nie bawiliśmy się w rysunki prosiaczków i zajączków na ścianach, lecz stworzyliśmy klimatyczne europejskie miasteczko.
Każdą ze stref sali, która służy do:
• karmienia dzieci,
• zajęć plastycznych,
• zabawy,
• czytania itp.

urządziliśmy po prostu bajkowo:

Aranżacja jadalni w przedszkolu

Strefa do karmienia dzieci zamieniła się w restaurację. Zawiesiliśmy markizę nad stoliczkami i wejściem do kuchni, dodaliśmy girlandę oświetleniową, co doświetla dodatkowo kącik tej sali, pomalowaliśmy ścinę w paski i zawiesiliśmy tabliczkę ”MENU”. Całość stworzyła niemal francuski klimat. Koszt wykonania – 500 zł, liczymy że taka atrakcja wzmocni apetyt gości restauracji, którą wstępnie nazwali «prawdziwa «R»».

Aranżacja kącików tematycznych w sali zabaw

 

W restauracji rządzi szef kuchni, kelnerki w postaci Pań, a do samodzielnej zabawy, zaprojektowaliśmy kawiarenkę «Na NIBY». Obok okna, z widokiem na Długi Targ znajduje się ogródek przedszkolny, zmiściliśmy stolik z krzesłami, dokładnie tak, jak dla dorosłych, tylko dziecięce. Przy tym stoliczku dzieciaki będą nakrywały do stołu, podawały firmową herbatkę «na niby», częstowały bułkami, które sprzedaje kolega lub koleżanka tuż obok… Regał o wysokości 1 metra jest wypełniomy drewnianymi lub plastikowymi owocami i wypiekami, są też wagi, a to znaczy, że dzieci poprzez zabawę będą także uczyć się matematyki. Okno udekorwaliśmy niby okiennicami i markizą. Naszym zadaniem było wyciszenie pomieszczenia i polepszenie akustyki, dlatego wymyśliliśmy klimat, w którym dużo się dzieje i wykorzystaliśmy do tego markizy, okiennice, tablice korkowe itp.
Wypełniliśmy strefy pomieszczenia kącikami tematycznymi, np. domek do zabawy z lalkami. Prawie taki domek, jaki kiedyś powstał we własnym domie. Tylko domek dla Tuptusów jest otwarty by dzieci były na oku.

Dużo pomysłów znaleźliśmy w sieci, np. Domek dla lalek z regału IKEA. Jest to tani sposób na dobrą zabawę.

Kącik do czytania w przedszkolu

 

Kącik przeznaczony do czytania posiada regał z książkami, pufy i hamaki. Hamaki dają dzieciom wiele radości, można się w nich zrelaksować i poczuć jak w brzuszku mamusi, a kiedy nie są potrzebne, to bez problemu można je zdjąć. Dzieci uwielbiają te hamaki.

Pod sufitem zamontowaliśmy rząd drewnianych wspórników, na ktòrych wiszą girlandy i flagi, bo co to za europejskie miasteczko, bez świątecznego wystroju? Zatem także miasteczko Tuptusiów wygląda bardzo atrakcyjnie. Dodatkowo dzięki tym wspórnikom można przystroić salę na różną okazję – Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Dień Niepodległości itp. Na pewno się przyda!

Jesteśmy pewni, że każda rzecz, która pojawiła się w naszym projekcie rozwija dzieciaki. Kreatywna i spokojna przestrzeń sali będzie sprzyjała w wychowywaniu i nauczaniu dzieci. Na codzień będzie wyciszona dzięki wprowadzonym tekstyliom w postaci markiz, hamaków, girland i wykładziny podłogowej, a także nowym meblom, okiennicom, tablicom korkowym oraz nowym regałom.

W przestrzeni tej nie można także zapomnieć o potrzebach kadry. Zaprojektowaliśmy szafę wnękową, która przeznaczona do przechowywania osobistych rzeczy, artykułów plastycznych itp. Na górze szafy zaplanowane jest przechowywanie rzeczy okazjonalnych, z tym zawsze jest ogromny problem. Usytuowaliśmy biurko do pracy. Jednak dół tej zabudowy meblowej przeznaczony dla przechowywania zabawek dziecięcych.
Przestrzeń nabrała charakteru, ma różne strefy do zajęć i gier. Posiada dużo miejsc do przechowywania. Mamy nadzieję, że nasza misja została wykonana!

Cieszymy się, że mieliśmy okazję pomóc tak wyjątkowemu przedszkolu, którym jest punkt integracyjny «Tuptusie»
Pomaganie jest dziecinnie proste!

Wesołych Świąt

Pozdrawiamy,
ARCH-BOOM

Author avatar
architekt
We use cookies to give you the best experience.