Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

5 restauracji, które zobaczyliśmy we Francji

Nie ma znaczenia, jaka jest koncepcja – pub, bar czy restauracja. Budżet też nie warunkuje ani sukcesu, ani porażki. Liczy się to, czy udało Ci się oczarować gościa.

Innymi słowy – trafiony projekt restauracji.


Przedstawiamy Wam te aranżacje lokali gastronomicznych, które nas zafascynowały. Właśnie te realizacje będą dobrym przykładem dla restauratorów.

Restauracja „Brasserie Chateaubriand”

Saint-Malo, Francja

Projekt restauracji „Brasserie Chateaubriand” w Saint-Malo we Francji to wyjątkowe połączenie kuchni francuskiej i dziedzictwa kulturowego tego pięknego nadmorskiego miasta. Restauracja została otwarta w 2019 roku i od tego czasu podbija serca zarówno mieszkańców, jak i turystów.

aranżacja restauracji o wysokim standardzie przykłady

HISTORIA:

„Brasserie Chateaubriand” położona jest w historycznym centrum Saint-Malo, co nadaje jej wyjątkową atmosferę. Nazwa restauracji nawiązuje do nazwiska francuskiego pisarza i polityka François-René de Chateaubriand, który urodził się w tym mieście w 1768 roku.
Wnętrze restauracji urządzone jest w stylu klasycznym z elementami o tematyce marynistycznej, tworząc przytulną i niepowtarzalną przestrzeń.

MENU:

Menu inspirowane jest bogatą francuską tradycją kulinarną. Jednak jak można się domyślić z nazwy, jednym z kluczowych dań restauracji jest słynny „Chateaubriand” – soczysty stek wołowy, którego wynalazcą jest sam Chateaubriand. Danie to stało się prawdziwą atrakcją restauracji i przyciąga smakoszy z całego świata.

Restauracja „Brasserie Chateaubriand” znana jest również z bogatej karty win, oferującej gościom najlepsze wina francuskie i światowe, które doskonale komponują się z daniami z menu.

WNĘTRZE:

Wnętrza restauracji to prawdziwe dzieło sztuki, stworzone z uwzględnieniem bogatej historii miasta i kultury francuskiej. To wnętrze stało się kluczowym elementem tworzącym niepowtarzalną atmosferę restauracji.

Pomysł i koncepcję wnętrza opracowali utalentowani projektanci, którzy starali się połączyć elementy klasyki i motywów marynistycznych. Wzięli pod uwagę bogate dziedzictwo Saint-Malo jako portu morskiego i miejsca narodzin François-René de Chateaubriand.

Wnętrze utrzymane jest w palecie neutralnych i stonowanych kolorów, tworząc spokojną i przytulną atmosferę. Dbałość o szczegóły jest widoczna w każdym elemencie wystroju – od stołów i krzeseł po oświetlenie i tapety. Imponujące obrazy i reprodukcje dzieł sztuki związanych z François-René de Chateaubriand i jego czasami zdobią ściany restauracji.

Szczególną uwagę zwraca się na tematykę morską. We wnętrzu znajdują się elementy nawiązujące do statków, takie jak drewniane belki i dekoracje marynistyczne. Stwarza to atmosferę, jak gdyby goście byli na pokładzie starożytnego statku i podróżowali w czasie.

Wnętrza podkreślają zaangażowanie restauracji w zachowanie historii i dziedzictwa kulturowego Saint-Malo, czyniąc wizytę nie tylko podróżą gastronomiczną, ale także zanurzeniem w bogatej historii tego pięknego miasta.

Co my na to?
GENIALNE WNĘTRZE!

Naszym zdaniem, jest to najlepsza restauracja, którą kiedykolwiek udało się zobaczyć na własne oczy. Aranżacja klasycznych kolumn, która ujawnia naturę kolumn – ten stalowy rdzeń – genialna przede wszystkim.


Wolne rozmieszczenie stolików – znajdzie się tu:

  • mały pomocniczy przy dużej kanapie Chesterfield,
  • kwadratowe, które łatwo się łączą,
  • okrągłe,
  • stoły wiejskie,
  • nowoczesne,
  • antyczne.

Zabytkowe meble: W restauracji można zobaczyć stoły i krzesła wykonane z drewna z eleganckimi detalami i rzeźbami. Meble te nadają wnętrzu romantyzmu i elegancji.

Artefakty morskie: Na ścianach i innych częściach restauracji znajdują się artefakty morskie, takie jak modele statków, kotwice i inne dekoracje żeglarskie. Elementy te przywołują na myśl morskie dziedzictwo Saint-Malo i dodają wnętrzu marynistycznego motywu.

Obrazy i dzieła sztuki: Restaurację zdobią także obrazy i dzieła sztuki związane z François-René de Chateaubriand i jego czasami. Te dzieła sztuki tworzą atmosferę historii i kultury.

Nowoczesne elementy: Pomimo zastosowania antycznych mebli i wystroju, restauracja integruje również nowoczesne elementy, takie jak oświetlenie i tekstylia. Pozwala to stworzyć równowagę między przeszłością a teraźniejszością, dzięki czemu wnętrze jest wygodne i istotne dla współczesnych gości.

projekt restauracji o wysokim standardzie z barem
Ponadczasowy styl restauracji
restauracja

Ta restauracja z pewnością jest naszą główną inspiracją. Od tego momentu, jak zobaczyliśmy się ten lokal, toczy się wewnętrzny dialog z jego Twórcami. Choć nie znamy autorów, to w dialogu to nie przeszkadza.


Tu są kilka naszych projektów restauracji:

Restauracja „Antiquaires”

Paryż, Francja

Paryż to miasto hedonistów. Ale przede wszystkim miasto przyjaznych ludzi i przyjaznych restauracji.

Zauważyliście, jak blisko do siebie postawione stoliki?
I o cudo! Nie przeszkadza!

Mozaika z nazwą restauracji na wejściu:

Restauracja „Au Roi Du Boudin”

Mortagne-au-Perche, Francja

Jest to restauracja połączona z atelier krawcowej i sklepikiem herbacianym. Jest to przykład, że formaty można się łączyć i dzielić się Klientami nawzajem.
Ten ktoś, kto zawita do restauracji kupi po sąsiedztwu herbatę, a ten, kto zawitał do Krawcowej – napije się kawy w ogródku restauracji.

Projekt restauracji – to podstawa. Ogródek gastronomiczny jest kontynuacją tematu. Podzielimy się zaprojektowanymi przez nas ogródkami gastronomicznymi:


Restauracja „Mar’Mousse”

Saint-Brieuc, Francja

Bar z ostrygami połączony z funkcją sklepu z winem.

Restauracja „La Voile”

Pléneuf-Val-André, Francja

Bar, który ma misję nakarmić najsmaczniejszymi ostrygami jak najwięcej dobrych ludzi. Drzwi do kuchni nie zatrzymują się nawet na chwilę. Kelnerzy i Kelnerki latają jak ptaki. Właściciel pomaga, kiedy personel nie nadąża. Wspaniała restauracja. Dziękujemy.
Musimy przyznać, że restauracja to nie aranżacja, to – koncepcja i wizja.

Dziękujemy za spędzony czas na naszej stronie.

Zapoznajcie się z naszym portfolio:

Author avatar
architekt
We use cookies to give you the best experience.